XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich 2023

W sobotę i niedzielę na boiskach Parku Słupna Mysłowice rozgrywane były finałowe zmagania siatkarek i siatkarzy plażowych w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, które jednocześnie były mistrzostwami Polski juniorek i juniorów młodszych.

W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjna były Julia Radelczuk i Paulina Łabuz, które w finałowy weekend nie straciły nawet seta. W meczu o złoto reprezentantki UKS Tempo Chełm pokonały 2:0 (21:18, 21:10) Joannę Bartosiewicz i Zuzannę Rapczyńską (SAS Sejny). Brązowe medale wywalczyły Wiktoria Leśniewicz i Weronika Urbańska (UKS Atena Warszawa), które wygrały medalową potyczkę 2:0 (21:19, 21:19) z Poliną Zdebską i Viktoriią Yachmin (MKS Proszowice).

Wśród chłopców triumfowali Jakub Krzemiński i Marcel Wanat (TS KOSET Grudziądz), którzy podobnie jak zwyciężczynie wśród dziewcząt, po drodze nie stracili nawet seta. W wielkim finale, który mimo dwusetowego wyniku był bardzo wyrównany (21:19, 22:20) pokonali duet Ryszard Sałata/Patryk Rodek (Trefl Gdańsk S.A.). Miejsce na najniższym stopniu zdobyli Bartosz Mazur i Kacper Roszkowski (UKS Trójka Międzyrzec Podlaski) wygrywając 2:0 (21:19, 21:16) z Pawłem Zatonem i Damianem Dudkiem.

Para Ryszard Sałata / Patryk Rodek zajęła II miejsce Gratulacje!!

Para Marek Bielecki / Kamil Celer została sklasyfiowana na miejscach IX-XII Gratulacje!!