Trefl Gdańsk złotym medalistą MP JUNIORÓW MŁODSZYCH!

Poznaliśmy medalistów i nowego mistrza Polski w kategorii juniorów młodszych. Po złote medale sięgnął Trefl Gdańsk! Patronem wydarzenia jest Grupa ORLEN.

W czterosetowym spotkaniu Trefl Gdańsk pokonał AT Jastrzębski Węgiel i w ten sposób został nowym mistrzem Polski w kat. junior młodszy. Brązowe medale wywalczyło UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Trefl Gdańsk - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:22), MVP: Maciej Korona

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych otworzył i zamknął mecz pomiędzy AT Jastrzębski Węgiel i Treflem Gdańsk. W spotkaniu grupy A 3:2 wygrali Ślązacy. Pięć dni później obie drużyny spotkały się ponownie – jednak tym razem stawką były złote medale czempionatu.

W tym meczu oglądaliśmy koncertową grę w bloku po obu stronach siatki. W pierwszej partii lepiej wypadli gdańszczanie, którzy zanotowali minimalnie lepszą skuteczność w ataku. W drugim secie ich gra znacznie się pogorszyła, z czego natychmiast skorzystali jastrzębianie. Odsłona numer 3 była najbardziej wyrównana, a graczom Trefla udało się ustrzec własnych błędów w ataku. W secie numer 4 kontrolowali grę i mimo, że w końcówce pozwolili rywalom znacznie zmniejszyć stratę, to czas Mariusza Łobacza natychmiast spionizował Pomorzan, którzy kilka chwil potem cieszyli się ze zwycięstwa. Dla tej grupy wiekowej gdańskiego Trefla jest to pierwszy złoty medal czempionatu.

MVP wybrano Macieja Koronę, który zakończył mecz z bilansem 21 punktów i 54% w ataku. W ręce młodego siatkarza trafiła też nagroda dla najlepszego gracza całego turnieju.