TREFL GDAŃSK SA MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW!

W dniach 27-30.05.2023 w Poznaniu odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików. Tytuł Mistrza Polski młodzików zdobyli zawodnicy Trefla Gdańsk. W finałowym meczu w Poznaniu zespół ten pokonał Tytanów Białystok 2:0. Brązowy medal zdobyła Enea Energetyk Poznań po wygranej w decydującym meczu z Hemarpolem Norwidem Częstochowa 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Maciej Korona (Trefl Gdańsk S.A.)

FINAŁ: Tytani Białystok — Trefl Gdańsk S.A. 0:2 (20:25, 18:25). MVP Olgierd Skóra

Oba zespoły spotkały się w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski młodzików w Białymstoku. Wygrali wówczas gdańszczanie 2:0 (25:14, 25:19). W zgodnej opinii obserwatorów Trefl Gdańsk S.A był faworytem poznańskiego czempionatu. Zespół ten zarówno w fazie ćwierćfinałów jak i półfinałów nie stracił seta. Finał również padł łupem tego zespołu. Na początku pierwszego seta gdańszczanie objęli szybko prowadzenie 5:1. Ich gra sprawiała kłopoty Tytanom. Przegraga rosła i wynosiła już 16:8. Teraz jednak nastąpił czas dekoncentracji. Białostocznie zaczęli grać lepiej i prowadzenie spadło do 16:19. Ostatecznie Trefl odpadł atak i pewnie wygrał 25:20. Drugiego seta gdańszczanie wygrali jeszcze pewniej. MVP meczu został Olgierd Skóra, który zdobył 7 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole mistrz Polski był Maciej Korona 11. Obaj zawodnicy mieli w tym dorobku po dwa bloki.