MP MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Miniona niedziela była niewątpliwie dniem siatkarskich emocji. Poza finałem VNL w Gdańsku sympatycy siatkówki - szczególnie tej plażowej - mogli emocjonować się finałami ORLEN Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Toruniu. Patronem turnieju była Grupa ORLEN.

Na toruńskich boiskach spotkania w rozgrywkach młodziczek były niezwykle zacięte - aż w trzech do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. Ostatecznie po ekscytującym finale Mistrzostwo Polski wywalczyła para Antonina Pawłowska / Oliwia Strzałkowska reprezentujące UKS Varsovia Warszawa, która pokonała parę z GLKS Janków Przygodzki - Nicole Gucwa / Oliwia Jankowska 2:1 (24:22, 18:21, 15:8)., Brązowe medale zdobyły Aleksandra Sochacka i Nina Andrzejczak reprezentujących UKS LIDER Konstantynów Łódzki, które wygrały 2:0 (21:14, 24:22) z Roksaną Hankiewicz i Hanną Derczyńska z UKS Volley 34 Łódź. Cała czwórka otrzymała od PZPS i organizatorów pamiątkowe puchary, medale i statuetki oraz wyjątkową nagrodę w postaci biletów na "Weekend Młodych Mistrzów w Kołobrzegu".

Rozgrywki młodzików były równie emocjonujące. Rozegrano w nich jeszcze więcej tie-braków niż w rozgrywkach dziewcząt. Dokładnie w połowie meczów dwa sety nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzców. W ostatecznym rozrachunku typowana na faworytów do tytułu para SMSu Ostróda złożona z braci Bożejewicz - Mateusza i Dominika musiała w finale uznać wyższość duetu Piotr Grobelny / Alan Stachowiak reprezentujących klub UKS Jedynka Międzyrzecz, który wygrał decydujące spotkanie 2:1 (21:17, 18:21, 15:13). W "małym finale" zwycięstwo 2:0 2:0 (21:18, 21:16) zanotowała para Maurycy Ciećwierz / Jakub Mrozek (Tytani Białystok), którzy zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Młodzików. Miejsce tuż za podium przypadło w udziale parze z UMKS MOS Wola Warszawa Jakubowi Korzeniewskiemu / Wiktorowi Raczyńskiemu.

Para Chludzińska Karolina / Pokrzywińska Lena (UKS Gdyńska Akademia Siatkówki) uplasowała się na miejscu 6. Gratulacje!!

Podobnie jak dziewczęta pierwsza czwórka młodzików również otrzymała bilety na "Weekend Młodych Mistrzów w Kołobrzegu". Warto również zaznaczyć, że w tym roku po raz pierwszy w historii młodzieżowych rozgrywek siatkówki plażowej w naszym kraju PZPS ufundował nagrody pieniężne dla klubów, których pary zajęły miejsca 1-4 w każdej z kategorii młodzieżowych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Nagrody wynoszą odpowiednio: 4 000 zł- za I miejsce, 3 000 zł- za II miejsce, 2 000,00 zł- za III miejsce i 1 000 zł za IV miejsce. Mamy nadzieję, że taka dodatkowa nagroda zachęci kluby do jeszcze większego zaangażowania w młodzieżowe rozgrywki siatkówki plażowej, dzięki czemu poziom rozgrywek plażowych z roku na rok będzie coraz wyższy.

Para Schadach Marcel / Kuropatwa Oliwier (Trefl Gdańsk) uplasowała się na miejscu 5. Gratulacje!!