GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca złotym medalistą MP JUNIOREK MŁODSZYCH!

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca zdobyła w Konstantynowie Łódzkim złoty medal mistrzostw Polski juniorek młodszych. W finałowym meczu podopieczne trenera Jakuba Kreboka wygrały z UMKS WAN MOS Wola Warszawa 3:1. W małym finale SMS Ostrów Łaskovia Łask pokonała Energa MKS SMS Kalisz 3:1 i stanęły na najniższym stopniu podium. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Finał: UMKS MOS Wola Warszawa - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 17:25). MVP Zofia Pinderska

Oba zespoły już raz spotkały się w tych mistrzostwach. W meczu fazy grupowej UMKS WAN MOS Wola przegrał z GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska 1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 22:25). Początek półfinału zdecydowanie należał do drużyny warszawskiej, która od stanu 4:4 zaczęła powiększać przewagę, która wynosiła już 12:7 oraz 14:9. Rywalki potrafiły zmniejszyć stratę do 19:17, ale nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji w tej partii. UMKS WAN MOS Wola wygrał pewnie do 19.

Drugi set był wyrównany. Bardzo często na tablicy widzieliśmy wynik remisowy - 7:7, 13:13, 16:16 czy 20:20. Jedna lub druga drużyna uzyskiwała dwa punkty przewagi, ale przeciwniczki bardzo szybko odrabiały straty. Od remisu 20:20 punkty zdobywały juz tylko siatkarki ze Stężycy. Ich liderką była Zofia Pinderska, która w dwóch setach zdobyła 15 punktów w tym miała po dwa asy i bloki. W zespole warszawskim 12 punktów zapisała na swoje konto Natasza Ornoch. Obie zawodniczki we wcześniejdszych meczach należały do wyrózniających się postaci swoich zespołów.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca z mocnego uderzenia rozpoczęła trzeciego seta, obecjmując prowadzenie 4:0. Można powiedzieć, że losy partii były w tym momencie już rozstrzygnięte. Warszawianki rozpoczęły pościg, ale ich strata oscylowała w granicach 3-5 punktów - 4:8, 8:12 czy 15:20. W samej końcówce stołeczny zespół zmniejszył przewagę do jednego punktu, ale wygrać nie był w stanie.

Na początku czwartego seta siatkarki ze stolicy prowadziły 7:4. Z czasem jednak to ich rywalki przejęły inicjatywę, wyrónały na 8:8 i zaczęły dyktować warunki gry. Zespół ze Stężycy, który do Konstantynowa Łódzkiego przyjechał bronić srebrnego medalu, grał pewnie powiększając przewagę. Jego liderka Zofia Pinderska zdobyła 30 pkt i zasłużenie otrzymała kolejne wyróżnienie w postaci statuetki MVP.

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju: Wiktoria Szewczyk (GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca)
Najlepsza atakująca: Zofia Pinderska (GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca)
Najlepsza środkowa: Maria Kaczmarzyk (UMKS WAN MOS Wola Warszawa)
Najlepsza rozgrywająca: Martyna Bulzacka (SMS Ostrów Łaskovia Łask)
Najlepsza libero: Nicole Gucwa (Energa MKS SMS Kalisz)
Najlepsza przyjmująca: Natasza Ornoch (UMKS WAN MOS Wola Warszawa)