Finał wojewódzki "2", "3", "4" dziewcząt - Gdańsk 21.05.2022 r.

21.05.2022 w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbył się Finał Wojewódzki Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving dziewcząt. Do zawodów przystąpiły najlepsze zespoły z województwa pomorskiego, które były sklasyfikowane na miejscach od drugiego do siódmego rozgrywek ligi wojewódzkiej. Mistrzem województwa został zespół, który wygrał rozgrywki ligowe. W mistrzostwach województwa walczyliśmy o tytuł wicemistrza i awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gliwicach w dniach od 1 do 3.07.2022. Dziewczęta walczyły w trzech kategoriach wiekowych: 2, 3 i 4. Mecze rozgrywane były zgodnie z regulaminem i sędziowane przez sędziów z PWZPS. Graliśmy „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Nad całością czuwała pani Katarzyna Przeperska koordynator rozgrywek. Sędzią głównym była pani Ewa Kasprów. Dzięki pani Ewie mogliśmy grać na hali Politechniki Gdańskiej za co bardzo dziękujemy. Dziewczęta walczyły z dużym zaangażowaniem o każdą piłkę.
Po zakończonych zawodach prezes PWZPS pan Stanisław Kwiatkowski wręczył każdej zawodniczce i trenerowi koszulki ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Dziewczęta otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ferrero Polska. Mistrz i wicemistrz województwa wywalczyli awans do 28. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Gratulujemy awansu.